Ben Kimim?

birten cankaya

2010 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli dergilerde ve içerik ajanslarında editörlük yapmaya başladım. Araştırmaya ve yazmaya dair yoğun ilgime bir de seyahat tutkusu eklenince beni heyecanlandıran keşiflere doğru yola çıktım.

Ryu Murakami’nin çok sevdiğim bir sözü bu konudaki en büyük ilham kaynağım oldu.

“Dünyadaki yüz bin şehrin her birinde güneş benzersiz şekilde batıyor. Sadece bir defa buna şahit olmak için seyahat etmeye değer.”

Aynı gökyüzüne dünyanın farklı yerlerinden bakma isteği ateşledi seyahat tutkumu. Önce yılda bir ülkeyi görmekle başladı her şey. Keşfetmenin, deneyimlemenin tadına varınca daha fazla seyahat etmeye başladım. Fotoğraf karelerinde gördüğüm yerlerin öznesiydim artık. Her ülkede, her şehirde ayrı bir tat buldum. Seyahat etmeyi kendime yaptığım en iyi yatırım olarak görüyorum. Uzaklara gittikten sonra kendimi tamamen yenilenmiş ve her şeye yeniden başlamaya hevesli hissetmeye bayılıyorum. Gittiğim her ülke, gezdiğim her şehir bana yeni bir şeyler öğretiyor. Seyahat etmenin verdiği manevi hazzı hiçbir şeye değişmem.

Beklenmeyen hikayeler beklenmeyen yerlerde gerçekleşir derler ya başıma gelen her şeyden ders çıkarmayı bildim. Hayallerim çağırdı, ben peşinden gittim. Evet, ben tam bir hayalperestim. Sevdiğim, istediğim bir şey mi var, mutlaka öncesinde hayal kurarım. Zihnimde yarattığım fotoğraf karelerinde neler yok ki! Her şey çok istemekle, inanmakla başlıyor ve gerisi kendiliğinden geliyor. Hayali olmayanın geleceği olmaz derler.

Listem çok uzun, hayallerim beni bekliyor!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
javacom 1.regular