sabiha gokcen havalimani ulasim 2
İstanbul,  SEYAHAT İPUÇLARI,  Seyahatlerim,  Türkiye,  ULAŞIM,  ULAŞIM REHBERİ

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerin düzenlendiği Sabiha Gökçen Havalimanı sadece İstanbul’un değil aynı zamanda Marmara Bölgesi’ndeki birçok şehrin de ulaşım ihtiyacını karşılıyor. Başta Bursa olmak üzere İzmit, Gebze, Bolu ve Balıkesir gibi şehirlerde yaşayan insanların da ulaşımını kolaylaştırıyor. İstanbul Anadolu yakasında Pendik semtinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy’e 40 kmTaksim’e 50 km mesafede bulunuyor. TEM otoyoluna 1.5 km, E-5 karayoluna 5 km mesafede bulunmasıyla ulaşımın oldukça kolay olduğu Sabiha Gökçen Havalimanı’na Anadolu ve Avrupa yakasından özel aracınız dışında havabüsotobüsmetro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İşte detaylı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım bilgileri…

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Araba ile Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için öncelikle İstanbul’dan Ankara istikametine giderek TEM (E-80) otoyolundan Kurtköy yönüne sapmalı, E-5 (D-100) karayolundan Tuzla Köprüsü’nü geçmelisiniz. Ardından Şile yolundan Sultanbeyli üzerinden geçip Sabiha Gökçen Havalimanı tabelalarını takip ettikten sonra kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy üzerinden gelmek isterseniz Bağdat Caddesi’nden başlayan sahil yolunu takip edip Kaynarca Tersanesi’nden sonraki Sabiha Gökçen Havalimanı tabelalarını takip etmeniz yeterli. Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden yol ve güzergahlar için bu adresi ve Sabiha Gökçen Havalimanı konumu için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na aracınızla ortalama 30 dakikada, Şişli’den aracınızla ortalama 50 dakikada ulaşabilirsiniz. (Trafik durumunu göz önünde bulundurmayı unutmayın)

sabiha gokcen havalimani 1
Sabiha Gökçen Havalimanı daha çok Pegasus Havayolları’nın uçak seferlerini düzenlediği havalimanı olarak biliniyor

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Otopark

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ziyaretçilerine hizmet vermek üzere 400 araçlık otopark bulunuyor. Uzun süreli ve kısa süreli abonelikle park yapabildiğiniz otoparkta gazi ve engelli vatandaşlarımız için 15 güne kadar ücretsiz otopark hizmeti veriliyor. Otoparkta ayrıca vale hizmeti de bulunuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı otopark ücretlerini bu adresten öğrenebilirsiniz. Park ücretini otoparkın yanında bulunan bina içinde ya da Sabiha Gökçen Havalimanı içindeki ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “Park et Devam et” sloganıyla havalimana oldukça yakın mesafede bulunan 1600 araçlık Ekopark Otoparkı hizmete veriyor. Otoparktan havalimanına ücretsiz servis araçları bulunuyor. Ekopark Otoparkı içerisinde Pegasus Havayolu Şirketi müşterilerine kampanyalı hizmet sunuyor. Pegasus’un kampanyalı fiyatlarını ve park yerinin uygunluğunu bu adresten kontrol edebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksiyle Ulaşım

İstanbul’da Mart 2018 itibariyle güncel taksi açılış ücreti 4 TL olup kilometre başına tarife ücreti 2.50  TL’dir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile geçmek isterseniz taksi ücretleri ortalama olarak şu şekildedir:

  • Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 120 TL’dir.
  • Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 75 TL’dir.
  • Ataşehir’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 60 TL’dir.
  • Bostancı’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 65 TL’dir.
  • Kartal’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 40 TL’dir.
  • Pendik İdo İskelesi’nden Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 30 TL’dir.
  • Pendik Köprüsü’nden Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 35 TL’dir.
  • Tuzla’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ücreti yaklaşık 25 TL’dir.

NOT: Fiyat hesaplamaları Mart 2018 ayına ait olup yolcuucreti.com adresi üzerinden hesaplanmıştır. Fiyatlar üzerinde artış olabilir. Fiyatlara otoban ve köprü kullanım ücreti dahil değildir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüsle Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksim, 4. Levent, Kadıköy, Bostancı, Pendik, Uzunçayır ve Tuzla’dan direkt ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Gebze, İzmit ve Bursa’dan da Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüsler bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İETT Otobüs Seferleri

Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na E3 ve 122H numaralı otobüsleri kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E3’ün hat bilgisine buradan, 122H’nin hat bilgisine ise buradan ulaşabilirsiniz. Otobüsler 4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 110 dakikada ulaşmaktadır. E3 numaralı otobüs ekpres hizmet vermektedir. E3 ve 122H numaralı otobüsler 4. Levent metro istasyonu yanında bulunan otobüs durağından hareket etmektedir. E3 numaralı otobüsle 3 tam bilet karşılığında yolculuk yapılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen 122H numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapılmaktadır.

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na E10, E11 ve SG-1 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. E10 ve E11 numaralı otobüsler İETT tarafından hizmet verirken SG-1 numaralı otobüs Havabüs tarafından hizmet vermektedir. E10 numaralı otobüs karayolu üzerinden Kurtköy’e geçip Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. E10 numaralı otobüslerin hat bilgisine ulaşmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. E10 numaralı otobüsle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 10 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. E10 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz.

E11 numaralı otobüs ekpres olarak hizmet vermektedir. E-5 karayolu Yeni Sahra üzerinden TEM (Anadolu) otoyoluna girerek direkt Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. E11 numaralı otobüsle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. E11 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz. E10 ve E11 numaralı otobüsler Kadıköy Rıhtım’dan (Mado karşısı) hareket etmektedir.

Bostancı’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bostancı’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na E9 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Bostancı İskele’den hareket eden E9 numaralı otobüs E-5 karayolu üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşmaktadır. E9 numaralı otobüsün hat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. E9 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz.

Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na 132H numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Pendik Yüksek Hızlı Tren istasyonundan hareket eden 132H numaralı otobüsler Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşmaktadır. 132H numaralı otobüsün hareket saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek üzere E5 yolu üzerinden hareket eden E9, E10 ve 16s numaralı otobüslerle de Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Tuzla’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Tuzla’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 130H numaralı otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Tuzla Deniz Harp Okulu’ndan hareket eden otobüsler Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 80 dakikada ulaşmaktadır. 130H numaralı otobüsün hat bilgilerini buradan kontrol edebilirsiniz.

taksim havabus 1
Gezi parkının karşısından hareket eden Havabüs’ler trafik sıkışıklığına neden olduğu için bir arka caddeden kalkıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havaş ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’da havalimanlarına ulaşmanın en kolay yolu kuşkusuz Havabüs (Havaş) otobüslerini kullanmak. Havabüs otobüsleri İETT otobüslerine göre havalimanlarına hem daha rahat hem de daha hızlı ulaşım sağlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket etmek üzere Taksim ve Kadıköy’de Havabüs otobüsleri bulunuyor.

Taksim Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Taksim Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksim Havabüslerin otobüs numarası SG-2’dir. SG-2 numaralı Taksim Havabüs otobüsleri Taksim, Zincirlikuyu Metrobüs, Levent, Kavacık, Tuzla üzerinden geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. Taksim Havabüs otobüsleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak haftanın her günü sabah 04.00’ten gece 01.00’e kadar seferler düzenlenmektedir. Havabüs Taksim’den tam ve yarımda olmak üzere her yarım saatte bir kalkmaktadır. SG-2 numaralı Taksim Havabüs otobüslerinin kalkış saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz.

Taksim Havabüs otobüslerinin kalkış yeri  Abdülhak Hamit Caddesi’dir. (Gezi parkının karşısındaki cadde) Otobüsler Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 150 dakikada ulaşmaktadır. Taksim Havabüs otobüs ücreti 18 TL’dir. (2019) Yolculuk için İstanbul Kart geçerlidir.

Kadıköy Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy Havabüslerin otobüs numarası SG-1’dir. SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüsleri TEM otoyolundan Tuzla’ya geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. Kadıköy Havabüs otobüsleri Kadıköy’den 04.00-01.00 saatleri arasında, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 04.15 ve 00.45 saatleri arasında karşılıklı seferler düzenlemektedir. Havabüs’ün Kadıköy’den kalkış saatleri 15 ve 45 geçe olmak üzere her yarım saatte birdir. SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüslerinin kalkış saatine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz. Kadıköy Havabüs otobüsleri Kadıköy Rıhtım Otobüs Durağı’ndan kalkmaktadır. (Mado karşısı) SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüsleriyle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 60 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy Havabüs otobüs ücreti 14 TL olup yolculuk için İstanbul Kart geçerlidir. (2019)

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metrobüsle Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na metrobüsle Uzunçayır Metrobüs durağında inip 16S numaralı otobüse binerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 16S numaralı otobüsler Uzunçayır otobüs durağından hareket etmektedir. 16S numaralı otobüslerin kalkış saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz. 16S numaralı otobüsle 1 tam akbil ile yolculuk yapabilirsiniz. Kadıköy’den hareket edip Uzunçayır otobüs durağından geçen E10 ve E11 numaralı otobüslerle de Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

metro ile sabiha gokcen havalimanı ulasim 1
Kadıköy-Tavşantepe metrosundan otobüs aktarması ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metroyla Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Kadıköy-Tavşantepe metrosunu kullanıp aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Acıbadem, Ünalan ve Göztepe metro istasyonundan E10, E-11 ve 16S numaralı otobüslere binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yenisahra metro istasyonundan itibaren E-5 karayolundaki Kadıköy-Tavşantepe metro hattı üzerinde bulunan duraklardan geçen 16S ve E10 numaralı otobüslere binebilirsiniz.

Gebze’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Gebze’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 250G numaralı otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. Gebze Otogarı’ndan kalkan 250G numaralı otobüs Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 45 dakikada ulaşmaktadır. Gebze Otogarı’ndan 05.00-22.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler her saat başı hareket etmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 06.00-23.00 saatleri arasında hareket eden otobüsler her saat başı sefer düzenlemektedir. 250G numaralı otobüsle ulaşım sağlayanlar Gebze Ulaşımpark’a ait otobüslerin tamamından ücretsiz aktarma yapabilirler.

İzmit’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmit’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na 250 numaralı otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali 41 numaralı perondan kalkış yapan 250 numaralı otobüs Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 60 dakikada ulaşmaktadır. İzmit Otogarı’ndan 03.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler her saat başı hareket etmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 04.30-01.00 saatleri arasında hizmet veren otobüslerle İzmit’e ulaşabilirsiniz.

bursa sabiha gokcen havalimani ulasim 1
Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkan otobüslerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na BURULAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden hareket eden otobüslerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 90 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali 92-93 numaralı perondan hareket eden BURULAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı otobüslerinin biletlerini terminal içerisindeki bilet satış ofisinden veya bu adresten satın alabilirsiniz. Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ile ulaşım ücreti kişi başı 40 TL‘dir. (2019) 6-12 yaş arası çocuklar ve engelli bireyler için ulaşım ücreti 28 TL‘dir.

*Instagram hesabımdan (@seyahatimgeldi) uçak bileti kampanyalarını ve ucuz uçak biletlerini  sık sık paylaşıyorum. Seyahat fırsatlarından haberdar olmak isterseniz takip edebilirsiniz:)

*Yazı veya konuyla ilgili kafanıza takılan bir şey mi var? Düşüncelerinizi yorumlara yazarsanız çok sevinirim:)

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Seyahat, sanat ve edebiyat tutkunu!

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x
()
x