Sabiha gokcen havalimani ulasim 2

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Son güncelleme:

Hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerin düzenlendiği Sabiha Gökçen Havalimanı sadece İstanbul’un değil aynı zamanda Marmara Bölgesi’ndeki birçok şehrin de ulaşım ihtiyacını karşılıyor. Başta Bursa olmak üzere İzmit, Gebze, Bolu ve Balıkesir gibi şehirlerde yaşayan insanların da ulaşımını kolaylaştırıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?: Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

İstanbul Anadolu yakasında Pendik semtinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy’e 40 kmTaksim’e 50 km mesafede. TEM otoyoluna 1.5 km, E-5 karayoluna 5 km mesafede bulunmasıyla ulaşımın oldukça kolay olduğu Sabiha Gökçen Havalimanı’na Anadolu ve Avrupa yakasından özel aracınız dışında HAVABUSİETT otobüsleriMetro, Marmaray gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İşte detaylı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım bilgileri…

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Araba ile Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için öncelikle İstanbul’dan Ankara istikametine giderek TEM (E-80) otoyolundan Kurtköy yönüne sapmalı, E-5 (D-100) karayolundan Tuzla Köprüsü’nü geçmelisiniz. Ardından Şile yolundan Sultanbeyli üzerinden geçip Sabiha Gökçen Havalimanı tabelalarını takip ettikten sonra kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kadıköy üzerinden gelmek isterseniz Bağdat Caddesi’nden başlayan sahil yolunu takip edip Kaynarca Tersanesi’nden sonraki Sabiha Gökçen Havalimanı tabelalarını takip etmeniz yeterli. Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden yol ve güzergahlar için bu adresi ve Sabiha Gökçen Havalimanı konumu için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na aracınızla ortalama 45 dakikada, Şişli’den aracınızla ortalama 60 dakikada ulaşabilirsiniz. (Trafik durumunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.)

svg%3E
Sabiha Gökçen Havalimanı daha çok Pegasus Havayolları’nın uçak seferlerini düzenlediği havalimanı olarak biliniyor

Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark Ücretleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ziyaretçilerine hizmet vermek üzere 400 araçlık otopark bulunuyor. Uzun süreli ve kısa süreli abonelikle park yapabildiğiniz otoparkta gazi ve engelli vatandaşlarımız için 15 güne kadar ücretsiz otopark hizmeti veriliyor.

2023 Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark Ücreti 
  • Otopark için 1 saatlik ücret: 60 TL
  • 1-3 saat: 75 TL
  • 3-6 saat: 110 TL
  • 6-12 saat: 135 TL
  • 12-24 saat: 180 TL

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüsle Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksim, 4. Levent, Kadıköy, Bostancı, Pendik, Uzunçayır ve Tuzla’dan direkt ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Gebze, İzmit ve Bursa’dan da Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüsler bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İETT Otobüs Seferleri

Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na E3 ve 122H numaralı otobüsleri kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E3’ün hat bilgisine buradan, 122H’nin hat bilgisine ise buradan ulaşabilirsiniz. Otobüsler 4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 110 dakikada ulaşmaktadır. E3 numaralı otobüs ekpres hizmet vermektedir.

E3 ve 122H numaralı otobüsler 4. Levent metro istasyonu yanında bulunan otobüs durağından hareket etmektedir. E3 numaralı otobüsle 3 tam bilet karşılığında yolculuk yapılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen 122H numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapılmaktadır.

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na E10, E11 ve SG-1 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. E10 ve E11 numaralı otobüsler İETT tarafından hizmet verirken SG-1 numaralı otobüs Havabüs tarafından hizmet vermektedir. 

E10 numaralı otobüs karayolu üzerinden Kurtköy’e geçip Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. E10 numaralı otobüslerin hat bilgisine ulaşmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. E10 numaralı otobüsle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 10 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. E10 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz.

E11 numaralı otobüs ekpres olarak hizmet vermektedir. E-5 karayolu Yeni Sahra üzerinden TEM (Anadolu) otoyoluna girerek direkt Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. E11 numaralı otobüsle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. E11 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz. E10 ve E11 numaralı otobüsler Kadıköy Rıhtım’dan (Mado karşısı) hareket etmektedir.

Bostancı’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bostancı’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na E9 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Bostancı İskele’den hareket eden E9 numaralı otobüs E-5 karayolu üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşmaktadır. E9 numaralı otobüsün hat bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. E9 numaralı otobüsle 2 tam bilet karşılığı yolculuk yapabilirsiniz.

Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na 132H numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’ndan hareket eden 132H numaralı otobüsler Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 50 dakikada ulaşmaktadır. 132H numaralı otobüsün hareket saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek üzere E5 yolu üzerinden hareket eden E9, E10 ve 16s numaralı otobüslerle de Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Tuzla’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Tuzla’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 130H numaralı otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Tuzla Deniz Harp Okulu’ndan hareket eden otobüsler Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 80 dakikada ulaşmaktadır. 130H numaralı otobüsün hat bilgilerini buradan kontrol edebilirsiniz.

svg%3E
Gezi parkının karşısından hareket eden Havabüs’ler trafik sıkışıklığına neden olduğu için bir arka caddeden kalkıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havaş ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’da havalimanlarına ulaşmanın en kolay yolu kuşkusuz Havabüs (Havaş) otobüslerini kullanmak. Havabüs otobüsleri İETT otobüslerine göre havalimanlarına hem daha rahat hem de daha hızlı ulaşım sağlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket etmek üzere Taksim ve Kadıköy’de Havabüs otobüsleri bulunuyor.

Taksim’den Havaş ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Taksim Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksim Havabüslerin otobüs numarası SG-2’dir. SG-2 numaralı Taksim Havabüs otobüsleri Taksim, Zincirlikuyu Metrobüs, Levent, Kavacık, Tuzla üzerinden geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır.

Taksim Havabüs otobüsleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak haftanın her günü sabah 04.00’ten gece 01.00’e kadar seferler düzenlenmektedir. Havabüs Taksim’den tam ve yarımda olmak üzere her yarım saatte bir kalkmaktadır. SG-2 numaralı Taksim Havabüs otobüslerinin kalkış saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz.

Taksim Havabüs otobüslerinin kalkış yeri  Abdülhak Hamit Caddesi’dir. (Gezi parkının karşısındaki cadde) Otobüsler Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 150 dakikada ulaşmaktadır. Taksim Havaş (Havabüs) otobüs ücreti 52,50 TL’dir. (2023) Yolculuk için İstanbul Kart ve nakit para geçerlidir.

Kadıköy Havaş (Kadıköy Havabüs) ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy Havabüslerin otobüs numarası SG-1’dir. SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüsleri TEM otoyolundan Tuzla’ya geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmaktadır. Kadıköy Havabüs otobüsleri Kadıköy’den 04.00-01.00 saatleri arasında, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 04.15 ve 00.45 saatleri arasında karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Havabüs’ün Kadıköy’den kalkış saatleri 15 ve 45 geçe olmak üzere her yarım saatte birdir. SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüslerinin kalkış saatine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz. Kadıköy Havabüs otobüsleri Kadıköy Rıhtım Otobüs Durağı’ndan kalkmaktadır. (Mado karşısı)

SG-1 numaralı Kadıköy Havabüs otobüsleriyle Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 60 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy Havabüs otobüs ücreti 39 TL olup yolculuk için İstanbul Kart ve nakit para geçerlidir. (2023)

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metrobüsle Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na metrobüsle Uzunçayır Metrobüs durağında inip 16S numaralı otobüse binerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 16S numaralı otobüsler Uzunçayır otobüs durağından hareket etmektedir. 16S numaralı otobüslerin kalkış saatlerine ve güzergahına buradan ulaşabilirsiniz. 16S numaralı otobüsle 1 tam akbil ile yolculuk yapabilirsiniz. Kadıköy’den hareket edip Uzunçayır otobüs durağından geçen E10 ve E11 numaralı otobüslerle de Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

svg%3E

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metroyla Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Kadıköy-Tavşantepe metrosunu kullanıp aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Acıbadem, Ünalan ve Göztepe metro istasyonundan E10, E-11 ve 16S numaralı otobüslere binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yenisahra metro istasyonundan itibaren E-5 karayolundaki Kadıköy-Tavşantepe metro hattı üzerinde bulunan duraklardan geçen 16S ve E10 numaralı otobüslere binebilirsiniz.

svg%3E

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Marmaray ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt ulaşım olmasa da aktarma yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na Marmaray ile gitmek isterseniz inmeniz gereken durak PENDİK YHT Marmaray İstasyonu’dur.

Pendik Marmaray İstasyonu’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için MR60 ve 132H numaralı İETT otobüslerinden biriyle aktarma yapmalısınız.

MR60 Pendik/Pendik YHT – Sabiha Gökçen Havalimanı İETT otobüsünün sefer saatlerine ve güzergah bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi 50 dakika olup ücret 1 tam bilettir.

132H Pendik/Pendik YHT – Sabiha Gökçen Havalimanı İETT otobüsünün sefer saatlerine ve güzergah bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi 42 dakika olup ücret 1 tam bilettir.

Gebze’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Gebze’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 250G numaralı otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. Gebze Otogarı’ndan kalkan 250G numaralı otobüs Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 45 dakikada ulaşmaktadır. Gebze Otogarı’ndan 05.00-22.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler her saat başı hareket etmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 06.00-23.00 saatleri arasında hareket eden otobüsler her saat başı sefer düzenlemektedir. 250G numaralı otobüsle ulaşım sağlayanlar Gebze Ulaşımpark’a ait otobüslerin tamamından ücretsiz aktarma yapabilirler.

İzmit’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmit’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na 250 numaralı otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali 41 numaralı perondan kalkış yapan 250 numaralı otobüs Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 60 dakikada ulaşmaktadır.

İzmit Otogarı’ndan 03.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler her saat başı hareket etmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 04.30-01.00 saatleri arasında hizmet veren otobüslerle İzmit’e ulaşabilirsiniz.

svg%3E
Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkan otobüslerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na BURULAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden hareket eden otobüslerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 90 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali 92-93 numaralı perondan hareket eden BURULAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı otobüslerinin biletlerini terminal içerisindeki bilet satış ofisinden veya bu adresten satın alabilirsiniz.

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ile ulaşım ücreti kişi başı 185 TL‘dir. (2023)


Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz bir alternatif de araç kiralama. Hem konforlu hem de ekonomik bir alternatif olan araç kiralama hizmeti ile kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızı online olarak kiralayıp şehir içinde size en yakın araç kiralama şirketinden teslim alabilir, Sabiha Gökçen araç kiralama hizmeti veren firmalara teslim edebilirsiniz. 

*Instagram hesabımdan (@seyahatimgeldi) uçak bileti kampanyalarını ve ucuz uçak biletlerini  sık sık paylaşıyorum. Seyahat fırsatlarından haberdar olmak isterseniz takip edebilirsiniz:)

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
anaa
Ah O Gemide Ben De Olsaydım!
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x