en iyi netflix seyahat icerikleri

Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezeceğiniz Netflix Seyahat İçerikleri

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir hepimiz evlerimizdeyiz. Bu süreçte vakit geçirmenin en iyi yollarından biri de film/dizi izlemek. Belki bir süre planladığımız seyahatlere gidemeyeceğiz ama her şey yoluna girdiğinde yeni rotalara ilham olması için ekran başına geçmenin tam sırası! Çayınız, kahveniz hazırsa seyahat tutkunuzu ateşleyecek en iyi Netflix içerikleri sizleri bekliyor.

Yola koyulma isteği duyacağınız en iyi gezgin filmleri yazıma da göz atmayı unutmayın.

Netflix’teki En İyi Seyahat Temalı Belgeseller

1- Expedition Happiness

Tür: Belgesel

Süre: 1 sa 36 dk.

Okul otobüsünü karavana dönüştürerek yolculuğa çıkma fikri sizce de kulağa çılgınca gelmiyor mu? Alman çiftin Rudi isimli sevimli köpeklerini yanlarına alarak macera dolu bir yolculuğa çıktığı belgesel konfor alanından sıyrılıp farklı bir deneyime kucak açmak isteyenler için fazlasıyla ilham verici. Kuzey Amerika’nın nefis görüntüleri eşliğinde izleyeceğiniz belgesel karavan hayatına dair merak edilenleri de gözler önüne seriyor.

2- Dark Tourist (Kara Turist)

Tür: Belgesel

Süre: 1 Sezon

Kimsenin gitmeye cesaret edemediği yerlere özel ilgi duyan gazeteci David Farrier’in Dark Tourist isimli belgeselini henüz izlemediyseniz şimdi başlamanın tam sırası. Yasa dışı sınır geçme turundan nükleer patlama etkisiyle oluşmuş gölde yüzmeye kadar pek çok farklı deneyim yaşayan Farrier “kara turist” unvanının hakkını sonuna kadar veriyor. Özellikle Japonya’ya gittiği ikinci bölüm, belgeselin en iyilerinden. 

3- Losing Sight of Shore (Sahil Gözden Kaybolurken)

Tür: Belgesel

Süre: 1 sa 31 dk.

“Kıyıyı gözden kaybetme cesaretini bulamadığın sürece asla okyanusu geçemezsin.” Nisan 2015’te dört kadın Pasifik Okyanusu’nu geçmek için yola koyuluyor. Nasıl mı? Sadece kürekle. Evet, yanlış duymadınız. Dört kadın tam 9 ay boyunca Pasifik Okyanusu’nu kürek çekerek geçmeye çalışıyor. Amerika’nın Kaliforniya şehrinden küreklere sarılan dört kadının hedefi Avusturalya’nın Cairns şehrine ulaşmak ve dünya rekoru kırmak. Doris isimli tekneleriyle okyanusun ortasında her türlü olumsuzluğa göğüs geren dört macerasever kadının yolculuğunu soluksuz izleyeceğinize eminim. Sahil Gözden Kaybolurken kendi Pasifik’ini geçmek isteyenlere ilham olsun…

4- The Kindness Diaries

Tür: Belgesel

Süre: 2 Sezon

Los Angeles’tan başlayarak dünya turuna çıkan Leon Logothetis’in tek bir amacı var: İyiliğin dünyayı değiştirebileceğini duyurmak. Para, yemek ve yatacak yeri olmadan tura çıkan Leon insanların yardımına farklı şekillerde cevap veriyor. Netflix’te sadece ikinci sezonu bulunan The Kidness Diaries’in üçüncü sezonunun yakın zamanda gelmesi bekleniyor. 

5- Tales by Light (Işığın Masalları)

Tür: Belgesel

Süre: 3 Sezon

National Geographic ve Canon ortaklığı ile çekilen Tales by Light (Işığın Masalları) bence en iyi Netflix belgeselleri arasında. Alanında uzman fotoğrafçıların gözünden bambaşka yaşamlara tanık olacağınız belgeselde sualtı dünyasından Himalayalar’a, Antarktika’dan Masai Mara’daki safarilere uzanan muhteşem görüntüler sizleri bekliyor. Her bölüm ortalama 25 dakika, yeni sezonlarını dört gözle bekliyorum!

6- Extreme Engagement

Tür: Belgesel

Süre: 1 Sezon

Farklı kültürlerde evlilik adetleri nasıl oluyor hiç merak etmiş miydiniz? Nişanlı çift PJ Madam ve Tim Noonan bir yıl boyunca dünyanın farklı bölgelerini ziyaret ederek değişik ritüellere katılıyor. Endonezya’dan Moğolistan’a, Papua Yeni Gine’den Amazonlar’a uzanan bu eğlenceli yolculukta nişanlı çiftin maceralarına ortak olmak isterseniz Extreme Engagement’ı listenize hemen ekleyin. 

Netflix’teki En İyi Seyahat Temalı Diziler

1- Conan Without Brothers 

Tür: Gezi dizisi

Süre: 1 Sezon

Amerikalı komedyen ve talk show sunucusu Conan O’Brien dünyanın farklı ülkelerine giderek bambaşka deneyimlere kucak açıyor. Güney Kore’de K-pop yıldızı oluyor, İtalya’da film çekiyor, Meksika’da dizide oynuyor. 6 bölümlük gezi dizisi sizleri Amerika’dan Asya’ya keyifli bir yolculuğa çıkartıyor. 

2- Somebody Feed Phil

Tür: Gezi dizisi

Süre: 2 Sezon

Lizbon, Bangkok, Meksika, Tel Aviv, Kopenhag, New York gibi dünyanın farklı şehirlerinden yerel lezzetleri deneyen Phil Rosenthal ile keyifli bir gurme turuna çıkmaya ne dersiniz?  Hem göze hem mideye hitap eden Somebody Feed Phil’i izlerken Cape Town’da kahve tadımının detaylarını öğrenebilir, Bangkok’un sokak lezzetleri eşliğinde Asya özleminizi giderebilirsiniz. 

3- Salt, Fat, Acid, Heat (Tuz, Yağ, Asit, Isı)

Tür: Mini dizi

Süre: 1 sezon

Hem yemek hem seyahat tutkunlarının ilgiyle izleyeceği mini Netflix dizilerinden biri de Tuz, Yağ, Asit, Isı. Şef Samin Nostrat dört bölüm boyunca yemeğe lezzet katan dört unsurun peşinden seyahat ediyor. Dikkat! Karnınız açken izlemenizi tavsiye etmiyorum:)

4- Jack Whitehall: Travels With My Father

Tür: Gezi dizisi

Süre: 3 Sezon

Babanızla yurt dışı seyahatine çıktınız mı? İngiliz komedyen Jake Whitehall babası Michael ile birlikte Bangkok’tan başladığı eğlenceli yolculuğa bizleri de ortak ediyor. Jack sokak yemeklerini denemek, hostellerde konaklamaktan yanayken aristokrat babasının hayalleri çok daha farklı. 2. sezonda İstanbul’a da gelen Whitehall ailesinin maceralarını kahkahalar eşliğinde izleyeceğinizden eminim. Jack Whitehall’un Christmas with My Father isimli şovunu da Netflix’te izleyebilirsiniz. 

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
tuzla yat kulubu kahvalti scaled
Tuzla Yat Kulübü: Kahvaltı & Konaklama
2
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x