Ayri gezegen cam teras

Ayrı Gezegen Cam Teras

Ayrı Gezegen Cam Teras Maşukiye gezimizin keyif veren duraklarından biri oldu. Panoramik orman manzarası ile adeta yemyeşil bir tablonun içindeymiş gibi hissettiren Ayrı Gezegen Cam Teras Türkiye’nin en geniş cam terası olarak biliniyor. Burası aynı zamanda bir eğlence merkezi. Zipline ile adrenalinizi yükseltebilir, ATV ile doğa keşfine çıkabilirsiniz. 

svg%3E

Biz Ayrı Gezegen Cam Teras ile birlikte Maşukiye, Ormanya, Sapanca Gölü ve Yuvacık’ı da gezi listemize ekledik. Kocaeli gezilecek yerler bakımından son derece zengin. Dilerseniz siz de buna benzer bir gezi planı hazırlayabilirsiniz.

Ayrı Gezegen Cam Teras Nerede?

Ayrı Gezegen Cam Teras Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer alıyor. Maşukiye merkezden uzaklığı yaklaşık 10 kilometre. Ayrı Gezegen Cam Teras aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin ilk cam tabanlı terası olma özelliğine sahip. 

Ayrı Gezegen Cam Teras’a Nasıl Gidilir?

Ayrı Gezegen Cam Teras’a toplu ulaşım ile gidilmiyor maalesef. Maşukiye merkezden Kartepe tabelasını takip ederek yaklaşık 20 dakikalık bir araba yolculuğu ile buraya ulaşmak mümkün. Maşukiye’den 8 kilometre gittikten sonra solda, Kartepe’ye çıkan dağ yolu üzerinde yer alıyor. Ayrı Gezegen tabelasını gördükten sonra 2 kilometre orman yolundan giderek buraya ulaşabilirsiniz. Girişte ücretsiz otopark bulunuyor. 

Ayrı Gezegen Cam Teras Giriş Ücreti 2022

Ayrı Gezegen Cam Teras için giriş ücreti tam 15 TL, öğrenci 10 TL. Jeton aldıktan sonra turnikelerden geçip cam terasa çıkılıyor. Ancak ayakkabılarınız ile cam terasa giremediğiniz için öncesinde galoş giyiyorsunuz. Biz pazar günü saat 10 civarı gittiğimizde ortam epey sakindi, size de tavsiyem fırsatınız varsa erken saatlerde gelin. Kalabalıkta fotoğraf çekmeniz zor olur. 

Yükseklik korkum yok ama cam terasa çıktığımda aşağıya uzun bir süre bakmakta zorlandığımı itiraf etmeliyim 🙂 Bir tarafta Sapanca Gölü bir tarafta Kartepe’nin yemyeşil etekleri eşliğinde manzaraya doymak zor. Eminim sonbahar ve hatta kar yağışı ile birlikte kışın da manzara muhteşem olur.

Ayrı Gezegen Cam Teras’ta profesyonel makine ile fotoğraf çekimi isterseniz 30 TL dijital, 40 TL baskı olarak edinmeniz mümkün. Ücretli drone çekimi de yapılıyor. Zipline ücreti 40 TL, cam terasa çıkanlardan zipline ücreti olarak 25 TL alınıyor. ATV-UTV safari, poligonda atış buradaki etkinliklerden birkaçı. Çocuklar için özel oyun alanı ve trambolin de bulunuyor.

Ayrı Gezegen’in bir de kafesi var. Özellikle manzaraya karşı serpme kahvaltı için gelenler ağırlıkta. Ayrı Gezegen serpme kahvaltı ücreti kişi başı 70 TL. Kafenin hem açık hem kapalı bölümü mevcut. Öğle ve akşam yemeğinin yanı sıra çay-kahve içmek için de gelinebilir.

Ayrı Gezegen Cam Teras Ziyaret Saatleri

Ayrı Gezegen Cam Teras haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Ayrı Gezegen Cam Teras ile ilgili daha detaylı bilgileri Instagram @seyahatimgeldi hesabımda bulabilir, daha fazla gezi önerisi için beni takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
roma yeme icme notlari
Roma Yeme İçme Notları
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x