Freelance çalışanlara özel mekan önerileri
Freelance çalışanlara özel mekan önerileri

Freelance Çalışanlar İçin Mekan Önerileri

Son yıllarda hayatımıza ışık hızıyla giren kavramlardan biri de ‘freelance’. Her gün en az 2 saatimizin yolda geçtiğini, sıkıcı ofis ortamlarını, kafamız uyuşmasa da aynı çatı altında çalışmak zorunda olduklarımızı, bitmek bilmeyen mesaileri düşününce freelance çalışma şekli birçoğumuz için hayat kurtaran bir seçenek. Son bir yıldır benim de işim kısmen freelance’e dönünce kendime daha çok vakit ayırabildiğimi ve zaman-mekan kısıtlaması olmadan çok daha verimli çalışabildiğimi fark ettim. Bu süreç boyunca birçok farklı mekanı deneyimledim. İşte elinize laptop’ınızı alıp saatlerce rahatsız olmadan çalışabileceğiniz, internet hızı ve priz sorunu olmayan freelance mekan önerileri

Salt Galata'nın kütüphanesi freelance çalışanlar ve öğrenciler için harika bir yer
Salt Galata’nın kütüphanesi freelance çalışanlar ve öğrenciler için harika bir yer

Salt Galata

Freelance çalışma mekanları arasında kuşkusuz en iyilerinden biri olan Salt Galata’nın kütüphanesi araştırma meraklıları ve öğrenciler için bulunmaz bir nimet. Kütüphanede sanattan ekonomi tarihine kadar geniş seçkide kitap ve dergi koleksiyonuna göz atabilir, bilgisayarınızla saatlerce sıkılmadan çalışabilirsiniz. Salt Galata Kütüphane’ye giriş ücretsiz. Kütüphane pazar günleri kapalı. Acıktığınızda Salt Galata’nın cafesinde karnınızı doyurabilirsiniz.

Salt Galata Konum için tıklayın 

Bilgisayarınızı alıp rahatça çalışabileceğiniz But First Coffee Bomonti'de
Bilgisayarınızı alıp rahatça çalışabileceğiniz But First Coffee Bomonti’de

But First Coffee

Bomonti’nin en iyi üçüncü dalga kahvecilerinden biri olan But First Coffee freelance çalışanlar için de oldukça uygun bir yer. Hava güzelse geniş bahçesinde oturabileceğiniz gibi içerideki en büyük masaya da kurulabilirsiniz. Kahvenizin yanına brownie söylemeyi unutmayın, lezzetiyle ağızda dağılıyor.

But First Coffee konum için tıklayın

Çukurcuma'nın bohem mekanlarından biri olan Cuma'nın yemekleri de çok lezzetli
Çukurcuma’nın bohem mekanlarından biri olan Cuma’nın yemekleri de çok lezzetli

Cuma

Çukurcuma’ya yolunuz düşerse Cuma’ya mutlaka uğrayın. Daha çok yabancıların tercih ettiği Cuma’nın içerisi kadar dışarısı da oldukça keyifli. Sessiz ve sakin mekanlardan biri olan Cuma’da dilediğinizce çalışabilirsiniz. Karnınız acıktığında ekşi mayalı ekmekten yaptıkları avokadolu tost söyleyin, pişman olmazsınız.

Cuma konum için tıklayın 

Müz hem bir bitki cenneti hem de şirin bir cafe
Müz hem bir bitki cenneti hem de şirin bir cafe

Müz

Müz son zamanlarda çalışmak için en sık tercih ettiğim mekanlardan biri haline geldi. Gerek iç mekan tasarımı gerekse nefis kahveleri ile Müz rakiplerinden kolayca sıyrılıyor. İçerideki uzun masada yer bulursam benden mutlusu yok 🙂 Minik kaktüsler, teraryumlar ve mekanın sevimli kedisi de bonus olarak ilham veriyor.

Müz konum için tıklayın

MOC Bomonti, Nişantaşı şubesine göre çok daha sakin
MOC Bomonti, Nişantaşı şubesine göre çok daha sakin

MOC Bomonti

Nişantaşı MOC’a göre çok daha ferah ve çalışmaya elverişli olan MOC Bomonti hızlı interneti ve masaların altında bulunan prizleri ile freelance çalışanlara uygun zemin hazırlıyor. Akşam saatleri kalabalıklaşan mekanda çalışmak için sabah saatleri çok daha uygun. Lezzetli sandviçleri ve geniş kahve seçenekleri ile MOC Bomonti‘de laptop’ınızı alıp gününüzü geçirebilirsiniz.

MOC Bomonti konum için tıklayın

FilBooks'ta çalışmaktan sıkılırsanız fotoğrafçılık kitaplarına göz atabilirsiniz
FilBooks’ta çalışmaktan sıkılırsanız fotoğrafçılık kitaplarına göz atabilirsiniz

FilBooks

Karaköy’de bulunan FilBooks’un üst katı çalışmak ve kitap okumak için harika bir seçenek. İnterneti gayet iyi, kahveleri lezzetli, ortam sakin… Ee daha ne olsun! Çalışmaktan canınız sıkılırsa salıncakta sallanabilirsiniz 🙂

FilBooks konum için tıklayın

Tasarım Bookshop'ta bütün gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz
Tasarım Bookshop’ta bütün gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz

Tasarım Bookshop&Cafe

Avrupa yakasında oturuyorsanız ve bir freelance çalışansanız yaka değiştirtecek kadar iddialı bir mekan Tasarım Bookshop&Cafe. Tasarımı ile gözlerinizin ve ruhunuzun kitaba doyacağı mekanda sanat ve mimarlık hakkında aradığınız her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Alın bilgisayarınızı yanınıza, kimse sizi rahatsız etmeden doya doya çalışın.

Tasarım Bookshop&Cafe konum için tıklayın 

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
Bodrumun-en-lüks-15-oteli
Bodrum’un En Lüks 16 Oteli
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x