turk hava yollari kampanya

Türk Hava Yolları ile Yaz Tatilinizi Güvenle Planlayın

Tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte yaz tatili planları hız kazanmaya başladı. Tüm yılın yorgunluğunu üzerimizden atarak deniz, kum, güneşin tadını çıkarmak, yeni yerler keşfetmek hepimizin hayali olsa da Covid-19 salgınına karşı tereddütlerimiz var. Özellikle güvenli seyahat etme konusu tatil planlarken son derece önem taşıyor. Türk Hava Yolları pandemi sürecinde yolcularının sağlıklı ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla bir dizi önlemi hayata geçirdi. Üstelik Türk Hava Yolları Covid-19 hijyen önlemleri kapsamında Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX) ile SimpliFlying tarafından yapılan değerlendirmelerle sağlık ve güvenlik kategorisinde en yüksek seviye olan “Diamond” statüsü ödülü kazandı. 

svg%3E

Türk Hava Yolları’nın güvenli ve konforlu bir seyahat için almış olduğu önlemlere kısaca değinmek gerekirse;

  • Havalimanındaki temas oranını azaltmak için check-in işlemleri mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden online olarak yapılabiliyor. 
  • Uçuş öncesi vücut sıcaklık ölçümü yapılıyor, en az 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı uygulanıyor.
  • Türk Hava Yolları’nın kontuarlarında pasaport veya kimlik alışverişi yapmadan temassız check in ve bagaj teslim işlemleri gerçekleştiriliyor. İç hat uçuşunuz varsa havalimanlarındaki kiosklardan temassız check in yapmanız mümkün. 
  • Uçağa biniş sürecinde de sosyal mesafe kuralları sıkı bir şekilde uygulanıyor. Kontrol noktasına küçük gruplar halinde gidiliyor, uçağa biniş kontrollerinin tamamı temassız bir şekilde yapılıyor ve uçağa sıra ile biniliyor.
  • Uçaklar her sefer sonrası tüm temas noktalarını kapsayacak şekilde dezenfekte ediliyor ve bir sonraki uçuşa hijyen bir şekilde hazırlanıyor. 
  • Uçaktaki hava her üç dakikada bir HEPA filtreleri ile yenileniyor. HEPA filtreler 0.3 mikrona kadar havadaki tüm partiküllerin %99.7’sini arındırabilen özel bir filtreleme sistemi. Bu sistem sayesinde uçak içindeki hava her üç dakikada bir tamamen yenileniyor.
  • Tüm uçak lavabolarında el dezenfektanları bulunuyor. Ayrıca uçuş öncesinde yolculara içerisinde maske, antiseptik mendil ve el dezenfektanı bulunan hijyen seti veriliyor. 
  • Uçuşlarda lavabo dezenfektasyonu ile kabin içerisindeki tüm hijyen ve sosyal mesafe tedbirlerinin uygulanması konusunda hijyen uzmanı kabin ekipleri görevlendiriliyor. 

Siz de bu yaz tatilinizi planlarken Türk Hava Yolları’nı güvenle tercih edebilir, gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’nın güvenli seyahat uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. Hepinize sağlıklı ve keyifli yolculuklar! 

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
burano adasi gezi rehberi 1
Burano Adası Gezi Rehberi
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x