budapeşte tuna nehri turu 1

Büyülenmeye Hazır Olun: Tuna Nehri Turu

Bazı şehirler vardır, gecesi gündüzünden daha aydınlık. Caddeler ışıl ışıl, korkmazsınız yürümekten çekinmezsiniz… Baktıkça bakasınız gelir, tablo gibidir her yer resmetmek gelir içinizden… Budapeşte böyle bir şehir. Geceleri efsunlu… Bir şehre gece bu kadar mı yakışır!

Tuna nehri turuna geçmeden önce Budapeşte gezilecek yerler yazıma göz atabilir, Budapeşte’de ulaşım konusunda kafanıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

svg%3E

Avrupa’nın en iyi ışıklandırmasına sahip şehri olan Budapeşte’de bu güzelliği görmek için yapabileceğiniz en iyi şey Tuna Nehri’nde tekne turu. Gündüz ve gece olmak üzere iki farklı tur düzenleniyor. Gündüz fiyatlar daha uygun. Ancak en popüleri tabii ki gece turu.

svg%3E

Elizabeth köprüsünün Peşte ayağında sırayla dizilmiş olan teknelerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Biz 22.00’de kalkan tekneye binmiştik. Fiyatı kişi başı 4000 HUF’tu. (yaklaşık 70 TL) Yemekli ve Macaristan’a özgü halk dansının bulunduğu turlar da mevcut. Fiyatlar seçeceğiniz tura göre değişiyor. 4000 HUF bilet fiyatına ertesi gün gündüz Margit adasına gidiş dahil.

svg%3E

Tuna nehri üzerinde ilerlerken Budapeşte’nin simge yapılarının hepsi ışıl ışıl karşımızda… Budin Kalesi, Macaristan Ulusal Galerisi, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Gellert Tepesi, Özgürlük Köprüsü ve daha nicesi 1,5 saatlik turla tadına doyulmaz bir göz ziyafeti yaşatıyor. Her anı fotoğraflamak gelse de içimden anı da kaçırmamak, bu güzelliği sonuna kadar yaşamak istiyorum. Tekneden indiğimizde hala ışıl ışıl manzaranın etkisindeydik. Fotoğraflara her baktığımda özlem duyduğum Budapeşte… Yine görüşeceğiz…

*Seyahatlerimle ilgili daha fazla fotoğraf için beni seyahatimgeldi instagram hesabımdan da takip edebilirsiniz.

*Yazı veya konuyla ilgili kafanıza takılan bir şey mi var? Düşüncelerinizi yorumlara yazarsanız çok sevinirim:)

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
bodrumdan hangi yunan adalarina gidilir 1
Bodrum’dan Hangi Yunan Adaları’na Gidilir?
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x