anaflo

Floransa’da Nerelerden Alışveriş Yapılır?

Sadece tarihi güzelliğiyle değil her bütçeye uygun alışveriş imkanı ile de öne çıkan Floransa birbirinden farklı ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Dünyaca ünlü markaların mağazalarını gezip hemen yanı başındaki sokak pazarında Floransa’ya özgü hediyelik eşyalar bulmak mümkün. Ne alabilirim diyenler için işte birkaç seçenek: Toskana şarabı, deri çanta, eldiven ve Pinokyo!

pink

Pinokyo da nereden çıktı demeyin! Burası aynı zamanda Pinokyo’nun da doğduğu şehir. Dükkanların birçoğunda pinokyo temalı hediyelik eşya bulabilir, hem kendinize hem de sevdiklerinize alabilirsiniz.

anaflo11

Via Tornabuoni: Floransa’da lüksün adresi. D&G, Prada, Hermes, Burberry, Tommy Hilfiger… Dünyaca ünlü tasarımcıların buluşma noktası olan bu caddeden geçerken etrafınızı iyi gözlemleyin. Az sonra podyuma çıkacakmış gibi giyinen İtalyan kadın ve erkekler sokağa ayrı bir hava katıyor.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Piazza Santa Trinita meydanında.

Duomo: H&M, Zara gibi daha uygun fiyatlı alışveriş mağazalarını bulabileceğiniz Via Calziaiuoli’de tasarım butikleri de gezebilirsiniz.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Piazza Della Republica meydanının hemen sağında.

Santa Croce: Burası tam bir deri cenneti. Her türlü deri eşyayı bulabileceğiniz meydanda fiyatlar pahalı olsa da ürünler oldukça kaliteli.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Piazza di Santa Croce basilikasının hemen arka tarafında.

anaflo2

Via Maggio: Antika eşyalara merakınız varsa sizin için en doğru adres Via Maggio! Fotoğraflar, plaklar, süs eşyaları, tabak ve bardaklar… Oldukça ucuza hediyelik antika eşya almanız mümkün.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Pitti sarayının bir arka sokağında.

San Lorenzo: Bu pazarda ne ararsanız var! Floransa’nın ünlü semt pazarı tatilinize denk geliyorsa mutlaka uğrayın. Salı-Cumartesi günleri açık olan pazardan uygun fiyatlı deri ürünler, hediyelik eşyalar, aksesuarlar alabilirsiniz.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Via Nazionale’de.

Floransa yeme içme notlarına dair bilgiler için buraya tık tık.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
en iyi netflix seyahat icerikleri
Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezeceğiniz Netflix Seyahat İçerikleri
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x