corso como

Mılano Alışveriş Notları

Tam bir alışveriş cenneti olan Milano’da seçeneğiniz oldukça fazla. Ancak fiyatların İtalya’nın diğer şehirlerine göre daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yine de hemen karamsarlığa düşmeyin. Her bütçeye uygun alışveriş imkanı mevcut…

Via Monte Napoleone: Chanel, Bvlgari, Dolce & Gabbana ve daha niceleri… Lüks segmentte yer alan markaların birçoğunu bu caddede bulabilirsiniz. Alışveriş yapmasanız bile uğrayın. Gelmişken Via delle Spiga’daki butiklere de bir göz atın!

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Kırmızı hatta yer alan Montenapoleone metro durağında inerek. Duomo meydanından beş dakikalık bir yürüyüşle de ulaşabilirsiniz.

La Rinascente: Duomo katedralinin hemen yanında bulunan çok katlı alışveriş mağazası. Pek çok ünlü markanın bulunduğu mağazanın terasında Duomo’ya karşı İtalya’nın enfes kahvelerinden deneyip yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

IMG_9438

 

Kusmi Tea Shop: Siz de benim gibi çay düşkünüyseniz bu mağazaya uğramadan Milano’dan ayrılmayın. Birbirinden farklı çaylardan biri mutlaka size göre.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Yeşil hatta yer alan Lanza metro durağında inerek.

corso como 2

10 Corso Como: Milano’nun açık ara en çok beğendiğim cafe & mağaza konseptli yeri. Adını bulunduğu sokaktan alan mekanın mağaza bölümünde lüks markalar sergileniyor ve fiyatlar oldukça yüksek. Benim bütçemi zorluyor derseniz aynı mağazanın outletini Garibaldi istasyonunun hemen yanında bulabilirsiniz. Kitap bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Yeşil hatta yer alan Garibaldi metro durağında inerek.

Corso Buenos Aires: Daha uygun fiyatlı alışveriş yapmak istiyorsanız bu cadde tam size göre. Otelimiz bu caddede yer aldığı için mağazaları daha detaylı keşfetme şansına sahip oldum. Bana İstanbul’un Bağdat Caddesi’ni anımsattı. Oldukça geniş bulvarlara sahip olan caddede restoran, cafe ve mağazalar bir arada yer alıyor. Zara, H&M, Nike, İtalya’nın uygun fiyatlı kozmetik markası Kiko, Tezenis caddede yer alan markalardan sadece birkaçı.

Nasıl Ulaşabilirsiniz?: Kırmızı hatta yer alan Lima durağında inerek.

Lüks İtalyan markaların yer aldığı Serravale Designer Outlet’e de vaktiniz varsa uğrayabilirsiniz.

Milano yeme içme önerilerini buradan okuyabilirsiniz.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
ada
Roma’nın Hangi Bölgesinde Kalmalı?
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x