ana 3

Moskova’ya Gitmeden Önce Bunlara Dikkat!

Moskova’ya gelir gelmez çılgın bir trafikle karşılaşmaya hazır olun. Evet, İstanbul’da yaşıyorsanız buna alışkınsınız ancak yine de benden söylemesi. Araba ile bir yerden bir yere gitmek saatler sürüyor.

moscov

Şehri gezmenin en ucuz ve en hızlı yolu metro ancak metroya binmeden önce bir harita edinmelisiniz çünkü tabelalar Kiril alfabesi. Ona rağmen ilk kez geldiyseniz kaybolabilme ihtimaliniz çok yüksek.

Yol tarifi isteme ihtimali de yok denecek kadar az çünkü insanlar İngilizce konuşmuyor!
Şehirde taksi çok az olanlar da tursitlerden fazla para alıyorlar. En iyi yöntem el kaldırıp duran bir arabaya binip pazarlık yapmak. İlk duyduğunuzda kulağa garip gelebilir ama Rusya’da gayet normal bir durum bu. Biz bu yolla birkaç yere 200-400 ruble (10-20lira) arası gittik.

Moskova’ya gitmek için en güzel iki mevsim bahar ve yaz dönemi. Kışın -30 derecelerde şehrin tadını çıkarmak pek mümkün olmasa gerek.

churc

Rusya’nın para birimi Ruble. Yanınıza dolar ya da euro alıp oradan rubleye çevirtmek mümkün. Hemen hemen her cafe ve restaurantta kredi kartı geçerli. Bizim paramıza çevirmek için bir 0 atıp 2’ye bölmek gerekiyor.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
garipce koyu gezi rehberi
Garipçe Köyü Gezisi
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x