polonezkoy yeme icme mekanlari

Polonezköy Yeme İçme Mekanları

Ne zaman İstanbul’un kalabalığından, kaosundan, trafiğinden sıkılsam kafamı rahatlatmak ve stres atmak için Polonezköy’e giderim. Sadece yarım saat uzağımızda yer alan Polonezköy sakinliği, temiz havası ve bol yeşilliği ile İstanbul’da özlem duyduğumuz güzellikleri bize sunuyor. Polonezköy kahvaltı, mangal ve piknik seçenekleri ile hafta sonu ne yapsam derdine son veriyor. Siz de Polonezköy yeme içme mekanları hakkında bilgilenmek, şehrin gürültüsünden uzak birkaç saat geçirmek istiyorsanız yazıma buyrun!

Polonezköy gezilecek yerler hakkında yazımı okumadıysanız ona da göz atabilirsiniz.

Leonardo restoran hafta sonları Polonezköy'ün en uğrak yeri
Leonardo restoran hafta sonları Polonezköy’ün en uğrak yeri

Leonardo Restaurant

Anadolu yakası kahvaltı mekanları arasındaki favorilerimden biri Leonardo Restaurant. Polonyalılardan kalma evi aslına uygun şekilde restore ederek restorana dönüştüren Leonardo kahvaltısı ile meşhur. Polonezköy’ün hemen girişinde yer alan mekan hafta sonu çok kalabalık olabiliyor, eğer sakinlik peşindeyseniz hafta içi gitmenizi öneririm. Leonardo Restaurant’ta hafta içi serpme kahvaltı hafta sonu da brunch hizmeti var. Serpme kahvaltısının fiyatı 50 TL. Zengin bir ana yemek menüsüne sahip mekanda dünya mutfağından lezzetler de tadabilirsiniz. Üstüne böğürtlenli kreplerini deneyin, pişman olmazsınız 🙂

Leonardo Restaurant konum için tıklayın

Karçma Kriha'da gözünüz yeşile doyacak
Karçma Kriha’da gözünüz yeşile doyacak

Karçma Kriha

Yeşillikler içindeki bahçesi, lezzetli yemekleri ve huzurlu ortamıyla Polonezköy yeme içme mekanları arasından sıyrılan Karçma Kriha sizi bekliyor. Burada isterseniz kahvaltı, isterseniz mangal keyfi yapabilirsiniz. Biz buraya gelmeden önce kahvaltı yaptığımız için sadece Polonez elma tatlısı ve çay söylemiştik, değişik bir lezzeti vardı. Bahçesinde keyif yapmak bile insana huzur veriyor.

Karçma Kriha konum için tıklayın

svg%3E
Kaynak: www.polonezkoy.biz

Polina House

Tatlıları ile meşhur Polina House’ta kahve-pasta ikilisi gününüze lezzet katabilir. Dilimleri oldukça büyük ve doyurucu ancak hafta sonu hizmet yavaşlayabiliyor. Hafta içi nispeten daha sakin olan Polina House’ta kahvaltı hizmeti de mevcut. Fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde. Kişi başı kahvaltısı 45 TL.

Polina House konum için tıklayın

Polonez Park'ta mangal keyfi sonrası çimlere uzanmak serbest:)
Polonez Park’ta mangal keyfi sonrası çimlere uzanmak serbest:)

Polonez Park

Polonezköy’de mangal nerede yapılır derseniz Polonez Park’a uğrayabilirsiniz. Etlerinizi kendiniz getirebileceğiniz gibi oradan da sipariş verebilirsiniz. Biz kendin pişir kendin ye konsepti uygulamıştık, kişi başı 10 TL mangal ve masa ücreti ödeyip etinizi kendiniz pişirebilirsiniz. Sonrasında semaverde çay keyfi yapmayı unutmayın 🙂 Polonez Park’ın tek dezavantajı kalabalık olunca üstünüze yoğun bir mangal kokusu sinmesi.

Polonez Park konum için tıklayın

Santa Roza Polonezköy'de şirin bir butik otel
Santa Roza Polonezköy’de şirin bir butik otel

Santa Roza

Polonezköy Tabiat Parkı’nda epeyce yürüdükten sonra bitap düşüp kendimizi Santa Roza’ya atmıştık. Diğer yerlere göre çok daha sakin olması büyük avantaj. Kuş sesleri eşliğinde kahve keyfi yapmak, birkaç saat huzur bulmak ve kafa dinlemek için Santa Roza’ya uğrayabilirsiniz. Burası aynı zamanda bir butik otel. Hafta sonu şehirden uzaklaşmak için birkaç geceliğine tercih edilebilir. Santa Roza köy kahvaltısı ve ızgara çeşitleri ile de öne çıkıyor. Fiyatlar 50-70 TL arasında.

Santa Roza konum için tıklayın 

Polonezköy sakinlik ve huzur arayanları bekliyor
Polonezköy sakinlik ve huzur arayanları bekliyor

BONUS: Bu mekanlardan hiçbiri içinize sinmediyse en iyisi bir gece önceden piknik sepetinizi hazırlayın, bir kitap, bir de yere sermek için örtünüzü yanınıza alın ve Polonezköy’ün en yeşil vadisinde gönlünüzce yiyip içebileceğiniz, dinlenebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz bir gün geçirin, üstelik BEDAVA 🙂 Yazın gidiyorsanız güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin, Polonezköy’ün güneşi bir başka yakıyor, demedi demeyin.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
uskup hakkinda bilinmesi gerekenler
Üsküp Seyahati Öncesinde Bilinmesi Gerekenler
4
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x