Adsız

Roma’da Alışveriş Nerelerden Yapılır?

İtalya’nın başkenti Roma alışveriş konusunda her bütçeye hitap ediyor. İşte Roma’ya yolunuz düştüğünde alışveriş yapabileceğiniz 5 adres:

1-Humana Vintage: Vitrinindeki şık tasarımı fark etmemle beni kendine çeken bu mağazada birbirinden farklı ikinci el ve vintage ürünler bulabilirsiniz. Berlin, Viyana, Barcelona gibi şehirlerde de mağazası olan Human Vintage’ta fiyatlar da oldukça uygundu. Benim alışveriş yaptığım gün her üründe yüzde 50 indirim vardı. 2 vintage eteğe 10 euro, 1 denim cekete 9 euro verdim. Yolunuz düşerse kaçırmayın derim. (Via Cavour,102)

2-Via Condotti: Lüks markaların bulunduğu cadde. Gucci, Hermes, Prada, Armani, Diesel’in son kreasyonlarına İspanyol merdivenlerine uğramışken göz atabilirsiniz.

3- Via Del Corso: Piazza Popolo’dan başlayıp Piazza Venezia’ya kadar uzanan geniş bir alışveriş caddesi. Fiyatlar daha uygun. H&M, Zara, Nike, Adidas, Kiko gibi tanınmış mağazaların yanı sıra deri çanta ve ayakkabı mağazalarını da burada bulmanız mümkün.

4- Campo De Fiori: Sokak pazarları bence bir kentin ruhunu en iyi yansıtan yerlerden biri. Seyahat ettiğim şehirlerde mutlaka mağazalar dışında semt pazarlarına da uğrar, şehre özgü o havayı solumaya çalışırım. Campo De Fiori meydanında sabahları sebze-meyve pazarı kuruluyor. Mis gibi kokan taze sebze ve meyvelerden satın alabilir, İtalya’nın ünlü peynirlerini deneyebilirsiniz. Pazar günleri hariç öğlene kadar her gün kurulan Campo De Fiori şehrin yerel lezzetlerini keşfetmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir yer.

5- Via Margutta: Sanata meraklıysanız es geçmemeniz gereken bir cadde. Piazza Del Popolo’nun karşısındaki küçücük sokakta birbirinden değerli antika ve sanat eseri satan dükkanlara göz atabilirsiniz.

Roma gezinizi planlamak için ayrıntılı gezi rehberini buradan okuyabilirsiniz.

0 0 votes
Yazımı nasıl buldunuz?

Zeen Social Icons

Daha Fazla İçerik
kilyos gezilecek yerler
Kilyos Gezilecek Yerler
0
Yazım hakkında merak ettiklerin varsa, hemen yorumla!x